Kainatın Efendisi (s.a.v.)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kainatın Efendisi (s.a.v.)

AnasayfaMevlana nın 7 öLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» BaYRaM
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 3:02 pm tarafından NickMickYoq

» BaYrAm
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 3:01 pm tarafından NickMickYoq

» Tanışmaya ne dersiniz=)
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 10:14 pm tarafından NickMickYoq

» Okulunuzu anlatın:..
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 10:13 pm tarafından NickMickYoq

» OoOo BiRRRRRR
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePerş. Ekim 23, 2008 6:34 pm tarafından Gamzelim

» kopacaksınız yazılı kağıtlarında verilen cevaplar !!!
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePtsi Eyl. 22, 2008 3:39 pm tarafından Gamzelim

» Sahabeler
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePerş. Eyl. 11, 2008 7:57 am tarafından NickMickYoq

» Tek Resimleri Tek Çatı Altında Toplayalım
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePtsi Eyl. 08, 2008 10:36 pm tarafından NickMickYoq

» Kabirde İlk Soru...
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 9:57 am tarafından NickMickYoq

saat

kainatinefendisi.yetkin-forum.com

Önemli Duyuru
Sevgili arkadaşlar ekleyeceğimiz hadis ve dini konuların sahih olmasına dikkat edelim kaynağı belli olmayan hadisleri eklemeylim lütfen.
En iyi yollayıcılar
NickMickYoq
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Vote_lcapTeheccüd (Gece) Namazının Fazileti Voting_barTeheccüd (Gece) Namazının Fazileti Vote_rcap 
Gamzelim
Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Vote_lcapTeheccüd (Gece) Namazının Fazileti Voting_barTeheccüd (Gece) Namazının Fazileti Vote_rcap 
SoNNur
günahkarımmm
reyhan..
nurtanesi
^^Meltem^^
Ashame
**fatih**
çağlam
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Günün Resmi

Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti

3 posters
YazarMesaj
NickMickYoq

NickMickYoq

Erkek Mesaj Sayısı : 116
Ruh hali : Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Berbat10
Herzaman : بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Empty
MesajKonu: Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti   Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 2:39 pm

Vaktiyle herkesin sevip hürmet ettiği bir adam, hali ve tavırları garip bir köleyi satın almıştı. Köleyi alıp konağına götürdü. Ona yapacağı işleri öğretti ve:
- Benden bir isteğin varmı? diye sordu.
Kölesi ‘Efendim! Her emrinizi gücümün yettiği kadar yerine getirmeye çalışacağım. Yalnız sizden şu üç şartımı kabul etmenizi istiyorum: Birincisi, namaz vakti girdiği zaman bana müsaade etmenizi.
İkincisi, beni gündüz çalıştırıp gece meşgul etmemenizi. Üçüncüsü, bana bir oda tahsis edip, oraya başkasını sokmamanızı, sizden rica ediyorum.’ dedi. Bunun üzerine adam:
Peki, istediklerini kabul ediyorum. Evimin odalarına bak. Hangisini istersen o odada otur.’ dedi
Köle odaları dolaştı, sonunda eski ve harap bir odayı seçti. Efendisi buna şaşırdı ve kölesine:
‘Niçin bu odayı seçtin?’ diye sorunca o garip köle: ‘Ey Efendim! Bilmez misin ki, Allah ile Beraber olduktan sonra, harap olan yer saray olur’ diye cevap verdi. Odasına Yerleşti.
Aradan günler geçtikçe o zengin kişi, kölesine karşı gittikçe artan bir hürmet duymaya başlamıştı. Dürüst ve çalışkan olan, az konuşan kölesine, yediğinden yediriyor, giydiğinden giydiriyor ve
ona bir arkadaş gibi davranıyordu. Fakat onun halini ve hareketlerinide merak ediyordu.

Bir gece kölesinin odasına gidip bakmaya karar verdi. Yavaş yavaş, sessizce o harap odanın kapısına geldi. İçeriye baktığında gözleri kamaştı, hayret içerisinde kalmıştı. Odanın tavanında göğe
açılmış bir yarık ve oradan uzanmış nurdan bir kandilin ışığıyla odayı tatlı bir aydınlık kaplamıştı. O garip kölr ise secdeye kapanmış, Allah’a Niyazda bulunarak şöyle diyordu:
“Ya Rabbi! Beni, gündüzleri efendime hizmet etmekle vezifelendirdin. Eğer efendime olan hizmetim olmasaydı, gece ve gündüz sana ibadet etmekten başka hiçbir işle meşgul olmazdım. Kusurumu affet,
Allah’ım.”
Efendisi sabaha kadar lökenin bu halini seyretti. Köle ise ondan habersiz, niyazına devam ediyordu. Sabah olunca Nur kandili göğe Doğru çekildi, Tvandaki yarıkda kaybolmuştu.
Kölenin efendisi birçok geceler onun halini aynı şekilde gizlice seyretti. Bir sabah kölesini yanına çağırdı ve ona: “Allah için seni azad ediyorum. Seni meşgul eden kimseye hizmet etmekten kurtulup,
Allah’a gece gündüz ibadet ve taatte bulunasın” dedi. Bunları duyunca kölenin gözleri yaşla doldu. Cevap vermedi. Bir zaman sessiz öylece kaldı. Sonra ellrini kaldırıp Allahü Teala’ya şöyle niyazda bulundu:
“Ey Rabbim! Senden, benim sırrımı gizlemeni talep etmiştim. Şimdi sırrımı açığa vurup, halimi insanlara bildirmeyi diledin. Ey kudret sahibi Allah’ım! beni kendine al” diye dua etti. Allahü Teala onun
bu niyazını kabul buyurdu. Çok geçmeden Köle yere düştü. Kelime-i Şehadet getirerek Beka alemine göçtü.
Gamzelim
Admin
Admin
Gamzelim

Kadın Mesaj Sayısı : 104
Ruh hali : Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Cilgin10

MesajKonu: Geri: Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti   Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 11:04 am

çok güzel.... Allah (C.C) razı olsun çok etkiledi beni...
http://kainatinefendisi.yetkinforum.com
NickMickYoq

NickMickYoq

Erkek Mesaj Sayısı : 116
Ruh hali : Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Berbat10

MesajKonu: Geri: Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti   Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 12:37 pm

cümlemizden
günahkarımmm

Erkek Mesaj Sayısı : 62
Takım : Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

MesajKonu: Geri: Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti   Teheccüd (Gece) Namazının Fazileti Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 4:02 pm

O'na yönelmek için bir ibretlik hikayeyi daha bizlerle paylaştığınız için müteşekkiriz
Allah razı olsun

1 sayfadaki 1 sayfası