Kainatın Efendisi (s.a.v.)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kainatın Efendisi (s.a.v.)

AnasayfaMevlana nın 7 öLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» BaYRaM
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 3:02 pm tarafından NickMickYoq

» BaYrAm
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 3:01 pm tarafından NickMickYoq

» Tanışmaya ne dersiniz=)
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 10:14 pm tarafından NickMickYoq

» Okulunuzu anlatın:..
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 10:13 pm tarafından NickMickYoq

» OoOo BiRRRRRR
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePerş. Ekim 23, 2008 6:34 pm tarafından Gamzelim

» kopacaksınız yazılı kağıtlarında verilen cevaplar !!!
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePtsi Eyl. 22, 2008 3:39 pm tarafından Gamzelim

» Sahabeler
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePerş. Eyl. 11, 2008 7:57 am tarafından NickMickYoq

» Tek Resimleri Tek Çatı Altında Toplayalım
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePtsi Eyl. 08, 2008 10:36 pm tarafından NickMickYoq

» Kabirde İlk Soru...
Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 9:57 am tarafından NickMickYoq

saat

kainatinefendisi.yetkin-forum.com

Önemli Duyuru
Sevgili arkadaşlar ekleyeceğimiz hadis ve dini konuların sahih olmasına dikkat edelim kaynağı belli olmayan hadisleri eklemeylim lütfen.
En iyi yollayıcılar
NickMickYoq
Garip Karşılanan Bir Adak Vote_lcapGarip Karşılanan Bir Adak Voting_barGarip Karşılanan Bir Adak Vote_rcap 
Gamzelim
Garip Karşılanan Bir Adak Vote_lcapGarip Karşılanan Bir Adak Voting_barGarip Karşılanan Bir Adak Vote_rcap 
SoNNur
günahkarımmm
reyhan..
nurtanesi
^^Meltem^^
Ashame
**fatih**
çağlam
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Günün Resmi

Garip Karşılanan Bir Adak

2 posters
YazarMesaj
NickMickYoq

NickMickYoq

Erkek Mesaj Sayısı : 116
Ruh hali : Garip Karşılanan Bir Adak Berbat10
Herzaman : بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Garip Karşılanan Bir Adak Empty
MesajKonu: Garip Karşılanan Bir Adak   Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimeSalı Ağus. 26, 2008 10:47 pm

Allah dostlarından biri olan Abdullah Kalanisi (K.S.) bir defasında gemi ile yolculuk ederken şiddetli bir fırtınaya yakalandı. Gemide bulunan yolcu ve mürettebat dua ettiler ve birer adakta bulundular.

Abdullah Kalanisi'nin de bir adakta bulunması için kendisine işaret ettiler. Abdullah Kalanisi, kendisine adfakta bulunması için işaret edenler:
- Ben şu fani dünyadan alakamı kestim. Beni böyle işlere karıştırmayın, dediyse de dinlemediler ve adakta bulunması için ısrar ettiler.

Onların bu kadar ısrarları karşısındfa Abdullah Kalanisi:
- Eğer Allah beni buradan sağ salim kurtarırsa ben fil eti yemeyeceğim, diye onlara göre garip bir adakta bulunur.

Gewmi mürettabatı ve yolcular:
- Hiç insan fil eti yer mi? Neden böyle garip bir adakta bulunuyorsun?, dediler ve kendi aralarında bu zatın akli dengesinin yerinde olmadığına hükmettiler.

Bu konuşmalara kulak misafiri olan Abdullah Kalanisi:
- Şu anda gönlüme gelen budur. Ben de bu şekilde adakta bulundum, dedi.

Cenab-ı Hak onları şiddetli fırtınadan kurtarıp karaya çıkardı. Orada günler geçmesine rağmen yiyecek buılamadılar. Açlıktan yıkılacak bir haldeyken bir fil yavrusu gördüler. Hemen onu öldürüp etini yemeğe başladılar, Abdullah bin Kalanisi ahdine ve adağına sadık kaldı ve fil etinden yemedi.

Onlar:
- Burada zaruret var. Biz zaruret olduğu için yiyoruz. Sen de ye!, dediler.

Fakat Abdullah bin Kalanisi onalrın sözlerini hiç dinlemedi, gerçekten aç olmasına rağmen yine de fil etinden yemedi. Onlar fil etini yiyince aniden üzerlerine bir uyku hali çöktü ve uyuyakaldılar. Biraz sonra fil geldi. Yavrusunun kemiklerini orada görünce, önce uyuyanları tek tek kokladı. Üzedrinde yavrusunun kokusu bulunan herkesi öldürdü. Sonra abdullah bin Kalanisiye geldi. Onda koku bulamayınca sırtını çevirdi ve sırtına binmesini işaret etti. O da filin sırtına bindi. Onu bilmediği bir yere götürdü. Orada sırtında indirdi. Sehar vakti bir cemaat ile karşılaştılar, cemaat onu alıp evlerine götüürp, misafir ettiler.

İşte ahde vefa ve onun güzel bir neticesi...
günahkarımmm

Erkek Mesaj Sayısı : 62
Herzaman : بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
Takım : Garip Karşılanan Bir Adak 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

Garip Karşılanan Bir Adak Empty
MesajKonu: Geri: Garip Karşılanan Bir Adak   Garip Karşılanan Bir Adak Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 11:20 am

Bilmediğim bir kıssadan bu hayırlı site aracılığıyla bizleri haberdar ettiğin için Allah senden fazlasıyla razı olsun inşallah

Garip Karşılanan Bir Adak
1 sayfadaki 1 sayfası